Akcesoria detailingowe  – najlepsze do pielęgnacji samochodów wyścigowych

0
236

Samochody wyścigowe narażone są na znacznie bardziej intensywne ślady eksploatacji, niż samochody typowo osobowe lub dostawcze, funkcjonujące w o wiele spokojniejszym rytmie. Każdy wyścig wiąże się z koniecznością kontroli prawidłowego działania wszystkich układów oraz szeregiem zabiegów estetycznych. Niezwykle przydatne przy tych czynnościach są akcesoria detailingowe. Kiedyś ten asortyment był znacznie bardziej skromny, dziś rozbudowana oferta pozwala idealnie zadbać o części metalowe, szklane lub ceramiczne w równym stopniu.

Akcesoria detailingowe – do czyszczenia aut na mokro lub na sucho

Kierowcy wyścigowi zgodnie przyznają, że na akcesoria do auto detailingu nie żałują pieniędzy. W końcu na torze trzeba prezentować się godnie i nie można pozwolić na to, by nasz samochód wyścigowy na tle innych prezentował się gorzej. Tanie akcesoria detailingowe sprzedawane są nie tylko pojedynczo, ale również w zestawach, co dla osób, które związały swoje życie z motoryzacją i sportami samochodowymi, jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Lepiej kupować produkty w zestawach lub hurtowo, ponieważ w ogólnym rozliczeniu wypada znacznie taniej.

Jakie akcesoria detailingowe chwalą kierowcy wyścigowi?

Kierowcom wyścigowym najbardziej odpowiadają te akcesoria do detailingu, które można aplikować łatwo i szybko. Liczy się także minimalny czas oczekiwania na rezultaty i szybki proces schnięcia. Szczególnej uwadze warto polecić m. in.:

  • specjalne wiadra do mycia i płukania
  • pędzelki detailingowe o różnej stopni gęstości włosia
  • pady polerskie
  • aplikatory do powierzchni metalowych i ceramicznych
  • pady do glinkowania
  • aplikatory do dressingów na opony

Nowoczesne akcesoria do pielęgnacji samochodu przeznaczonego do ponadnormatywnej eksploatacji pozwalają zachować zadbany i elegancki wygląd auta nawet po najbardziej wytężonych zmaganiach na bieżniach. Zdecydowanie najlepszym pomysłem na prezent dla faceta zafascynowanego wyścigami i spędzającego cały swój wolny czas na bieżniach będą właśnie akcesoria detailingowe.