Czy naprawdę powinieneś kupić używany samochód?

0
479

Kupno pojazdu może być ciężką próbą. Musisz znaleźć pieniądze w swoim budżecie na nowy pojazd. Często musisz zdecydować, czy chcesz sprzedać swój istniejący pojazd bezpośrednio, czy też wymienić go. Wtedy decyzja zależy od tego, czy kupisz za pośrednictwem dealera czy strony prywatnej. Musisz zdecydować, co lubisz.

Czy powinieneś kupić nowy czy używany?

Doradcy finansowi twierdzą, że najlepszym sposobem na uzyskanie wartości swoich pieniędzy jest wykorzystanie. Decyzja nie jest jednak taka prosta. Istnieje wiele czynników.

Zacznij od spojrzenia na swoje finanse. Jeśli jedyną opcją jest kupowanie używanych, zrób to mądrze. Ale jeśli wybierzesz używany zamiast nowego, musisz pamiętać, że w większości przypadków nie będzie gwarancji na pojazd. Jeśli samochód wymaga wielu prac konserwacyjnych, napraw lub innych modyfikacji, możesz stwierdzić, że nie ma oszczędności przy zakupie.

Kupno używanego samochodu jest czasem ryzykowne. Musisz upewnić się, że tytuł jest czysty. Powinna istnieć odpowiednia dokumentacja pojazdu. Nie ufaj nikomu, kto twierdzi, że wyśle ​​ci wiadomość. Nigdy nie płać za pojazd bez tytułu, później możesz mieć poważne kłopoty.

Jeśli testujesz samochód i nie jesteś w nim sprzedawany, powinieneś szukać dalej. Jeśli nie czujesz się komfortowo z samochodem, używanym lub nowym, po jeździe, nie byłby to dla ciebie dobry interes. Nie kupuj tylko jednego samochodu w swoim przedziale cenowym. Poszukaj takiego, który będzie pasował do Twojego budżetu i Twoich potrzeb.

Kupując używane, należy zanieść samochód do mechanika i sprawdzić. To nie gwarantuje, że nie będzie żadnych problemów, tylko pomoże ci kupić śmieciowy samochód. Możesz również rozważyć sprawdzenie online pojazdu. Potrzebujesz tylko numeru VIN i około 10 USD. Powinieneś uzyskać historię pojazdu. Na przykład sprawdziliśmy pojazd i stwierdziliśmy, że był on w zatoce, gdy uderzyły huragany. Nie powiedział, że jest uszkodzony, ale ostrzegł przed potencjałem.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup używanego – musisz – poświęć trochę czasu na rozważenie zakupu, tak jak zakupu nowego samochodu. Przetestuj kilka pojazdów i rozejrzyj się. Kupuj magazyny z handlowcami samochodów i ciężarówek oraz szukaj online, aby zobaczyć, co przynoszą inne pojazdy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem samochodu od dealera, który jest tańszy o 5000 USD niż kiedykolwiek wcześniej, za pewną cenę, prawdopodobnie powinieneś być trochę ciekawy, dlaczego jest tak tani. Upewnij się, że wiesz, co to jest niebieska wartość księgowa i rozumiesz proces zakupu.

Kupując pojazd, wydajesz pieniądze, których prawdopodobnie nigdy nie odzyskasz w kieszeni. Zrób to mądrze.