Dealer samochodowy

0
502

Kupno samochodu to druga najbardziej prestiżowa rzecz po zakupie domu. Istnieją dwa sposoby zakupu pojazdu – możesz albo podejść do dealera samochodowego, albo zrobić to sam. Procedura zakupu samochodu od dealera samochodowego byłaby prostsza niż przejście bezpośrednio do firmy. Dealerzy samochodowi udzielają przydatnych usług związanych z pożyczkami samochodowymi, ubezpieczeniem samochodu, gwarancją samochodu, refinansowaniem samochodu i tak dalej. Finansowanie przez dealerów jest prawdopodobnie najlepszą drogą do uzyskania niskiego oprocentowania kredytu samochodowego, ponieważ dotyczą one dużych wolumenów.

Dealer samochodowy stanowi pomost między producentami samochodów a klientami. Zajmują się głównie sprzedażą detaliczną nowych i używanych samochodów, sportowych pojazdów użytkowych oraz samochodów dostawczych i ciężarowych. Jeśli zdecydujesz się sfinalizować transakcję kupna samochodu samodzielnie, możesz faktycznie wylądować, płacąc więcej niż faktyczna cena samochodu.

Istnieją różne podmioty zajmujące się różnymi rodzajami zakupów, głównie

1. Niezależny dealer: Niezależny dealer to dealer, który zajmuje się wyłącznie pojazdami używanymi. Osiągają przychody ze sprzedaży używanych samochodów prywatnych. Niezależny dealer jest znacznie bardziej elastyczny i oferuje bezstronne i profesjonalne porady dotyczące właściwego wyboru pojazdu.
2. Sprzedawca franczyzy: dealer franczyzy może sprzedawać zarówno nowe, jak i stare samochody. Przy sprzedaży nowych samochodów muszą zawrzeć umowę z producentem. Liczba dealerów franczyzowych spadła, jednak ich sprzedaż wzrosła.
3. Sprzedawca hurtowy: Sprzedawca hurtowy to dealer, który kupuje i sprzedaje hurtowo od innych licencjonowanych dealerów. Licencja udzielona dystrybutorowi hurtowemu nie pozwala mu na sprzedaż detaliczną w dowolnym miejscu.

Jeśli szukasz dealera samochodowego, możesz łatwo uzyskać dostęp do przeglądu pojazdu, przeglądać zdjęcia pojazdów; porównaj modele i ceny różnych sprzedawców. Dealerzy samochodowi coraz częściej korzystają z Internetu do sprzedaży nowych i używanych samochodów. Wiele stron internetowych umożliwia również konsumentom wyszukiwanie opcji ubezpieczenia, finansowania, leasingu i gwarancji. W rezultacie konsumenci są zazwyczaj lepiej poinformowani i spędzają mniej czasu na spotkaniach ze sprzedawcami.