Fiat Tipo. Powrót w wielkim stylu

0
381
Pamiętamy rok 2016, w którym po raz pierwszy na polskie drogi wyjechał Fiat Tipo. Okazał się wówczas nie lada gratką dla kierowców poszukujących kompaktowego samochodu idealnego do codziennej jazdy. Pierwszych kilkaset egzemplarzy zostało sprzedanych jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem sprzedaży. Dziś jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli Fiata, który znów zachwyca: tym razem ze względu na dodatkowe udogodnienia.

Niezawodność przede wszystkim

Fiat Tipo kojarzy się przede wszystkim z niewymuszoną elegancją. Model prezentuje się nowocześnie, ale jednocześnie nie wybiega poza klasyczny design. Oczywiście nie tylko ze względu na wygląd zyskał na popularności. Fiat Tipo świetnie odnalazł się na rynku jako odpowiedź na potrzebę zakupu samochodu efektywnego, a przy tym bezawaryjnego i ergonomicznego. Zresztą, tak jest do dziś.

Marka może pochwalić się szczególnym wyróżnieniem niemieckiego GTÜ. Tipo został doceniony w segmencie aut kompaktowych jako najbardziej niezawodny samochód roku 2020, w rankingu bezawaryjności pokonując m.in. Mercedesa klasy A. Ci, którzy zdecydowali się na kupno Tipo już kilka lat temu doskonale wiedzą, w czym rzecz: usterki należą do rzadkości. To najnowsze wyróżnienie w żaden sposób nie przyćmiło także wcześniejszych dokonań: Fiat Tipo w ostatnich latach wybierany był jako samochód osobowy roku.

Nowe Tipo po liftingu

Obecnie mamy przyjemność poruszać się Fiatem Tipo po liftingu. Ulepszenia zaprezentowano w październiku 2020 roku i dotyczyły dość sporej ilości elementów. Zdecydowano się na nową atrapę chłodnicy, na którym znalazło się odświeżone logo marki. Do tego model zyskał światła w technologii LED, poprawioną deskę rozdzielczą oraz urozmaiconą wersję wyposażenia. Dzięki temu samochód zyskał jeszcze ciekawszy wygląd, stał się także atrakcyjny dla nieco młodszych kierowców, którzy zdecydowany akcent kładą na nową technologię.